Черноморец Балчик и ЦСКА играят при резултат 0:2 в 1/16 финал от

...

НА ЖИВО: Черноморец Балчик - ЦСКА 0:2, Асприля с втори гол

Черноморец Балчик и ЦСКА играят при резултат 0:2  в 1/16 край от шампионата Sesame купа на България. Данило Асприля откри резултата с дебютното си попадение за ЦСКА.

Срещата може да наблюдавате пряко по  DIEMA SPORT . На Gong.bg също ще следим най-интересните обстановки.

Домакините доближиха до тази фаза след триумф над Металург Перник като посетител с 1:0. ЦСКА пък стартира присъединяване си в шампионата с този дуел.

Невероятен старт за ЦСКА! В 3-та минута резултатът беше открит от Данило Асприля. Даниел Георгиев върна топката обратно, а недоразумение сред Георги Радев и вратаря Илиев разреши на атакуващия футболист с шпагат да прати топката в мрежата.

Доминацията на футболистите на Нестор Ел Маестро продължи и след гола. Гостите имаха териториално надмощие и рядко позволяваха на Черноморец да играе с топката.

След към 20 минути игра темпото внезапно се повиши. Първо Назон опита пробив в наказателното поле и бе повален. Последваха искания за дузпа, само че такава не бе отсъдена. В ответната офанзива домакините от Балчик стигнаха до първи прецизен удар. Касиано Бузон настройки топката на левия си крайник и шутира, само че Димитър Евтимов внимаваше и съумя да се намеси.

В 24-та минута ЦСКА беше доста покрай втори гол. Иван Турицов центрира към Данило Асприля. Той опита с глава да означи втрото си попадение, само че Димитър Илиев направи доста положително избавяне.

Точно 7 минути преди приключването на постоянното време ЦСКА получи правото да извършва директен свободен удар. Тобиас Хайнц опита пряк удар, само че топката прелетя доста надалеч от задачата.

ЦСКА нанесе втори удар в 42-та минута! Амос Юга подаде пас към Данило Асприля на границата на наказателното поле. Там колумбиецът пое топката, а Георги Радев още веднъж действаше нерешително. Това разреши на Асприлия да стреля към вратата и да вкара втория си гол в срещата.

До края на първите 45 минути не се стигна до нови рискове пред някоя от двете порти.

Веднага след началото на втората част срещата беше за малко прекратена. Феновете на гостите използваха факли и бомбички, които попречиха на естественото протичане на срещата.

Нестор Ел Маестро искаше да реши срещата с трети гол и още в първите 10 минути след почивката сътвориха работа за Димитър Илиев, който обаче беше на равнище.

В 57-та минута Черноморец Балчик сътвори рисково състояние. Топката беше ниско центрирана в наказателното поле, където Джонатан Нсонде я засече, само че Евтимов се намеси рутинно.

LIVE  Черноморец Балчик - ЦСКА 0:2

0:1 Данило Асприля 3'

0:2 Данило Асприля 42'